666-088-061 / 534-697-769 dermavisage@gmail.com

depilacja laserowa

Depilacja laserowa


Obecnie jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (fotodepilacja). Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera daje oczekiwane, trwałe efekty.
Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę- barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum trzy/cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 6 a 9 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.
Również ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia piątego lub szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu). Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Specjalista przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera.

Dlaczego laser LightSheer ?


Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni. Dlatego wybór odpowiedniego urządzenia nie był łatwy. Zapoznaliśmy się z większością oferowanych systemów. Przy wyborze lasera najważniejsze były:

 • najwyższa skuteczność
 • bezpieczeństwo
 • komfort dla klienta
 • stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu

Przy tych kryteriach wybór mógł być tylko jeden. Dlatego właśnie depilację wykonujemy laserem diodowym LightSheer ET 400, który jest produkowany przez amerykańską firmę LUMENIS – jedną z największych działających w tej branży.
Firma ta od lat zajmuje czołowe miejsce w produkcji urządzeń laserowych stosowanych w medycynie jak i kosmetyce. W wyniku prowadzenia wieloletnich badań nad unowocześnieniem laserów używanych do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia powstał najnowocześniejszy obecnie laser diodowy, LightSheer ET 400 o maksymalnej gęstości energii do 100 Juli oraz długości impulsu do 400 ms- pozwala to na bezpieczną depilację osób z ciemną karnacją.
LightSheer ET 400 usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry , posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie, jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku.
Zasada działania lasera diodowego Light Sheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm. (przypomnijmy, iż całkowicie bezpieczny zakres dla człowieka wynosi od 700 do 1000 nm.). Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.
W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer ET 400 została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:


 • Ciąża.
 • Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).
 • Leki światłouczulające, retinoidy.
 • Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
 • Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).
 • Skłonność do przebarwień.
 • Bielactwo, łuszczyca.
 • Peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Opis postępowania przed zabiegiem :

 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
 • Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.).
 • Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Nie wolno stosować:

 • Leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia;
 • Dziurawca, nagietka (uwagi j/w);
 • Kosmetyków i leków złuszczających – min 1 tydzień przed zabiegiem;
 • Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min. 1 miesiąc przed zabiegiem;
 • Herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2).
Konsultacje kosmetyczne w naszym gabinecie są bezpłatne, serdecznie zapraszamy po profesjonalną diagnozę i poradę.

Zapraszamy – NOWE NISKIE CENY


 Depilacja Zabieg depilacji:  Panie PLN  Panowie PLN
 Depilacja Laserowa górna warga 99 99
 Depilacja Laserowa skronie 99 99
 Depilacja Laserowa broda 199 299
 Depilacja Laserowa policzki 99 199
 Depilacja Laserowa baki 99 99
 Depilacja Laserowa kark 99 199
 Depilacja Laserowa szyja n/d 199
 Depilacja Laserowa dłonie 99 99
 Depilacja Laserowa przedramiona 199 299
 Depilacja Laserowa ramiona 199 299
 Depilacja Laserowa owłosienie wokół brodawek piersiowych 99 99
 Depilacja Laserowa pachy 199 199
 Depilacja Laserowa dekolt/tors n/d 299
 Depilacja Laserowa brzuch 199 199
 Depilacja Laserowa linia biała(od łona do mostka) 99 199
 Depilacja Laserowa plecy 199 299
 Depilacja Laserowa linia bikini/pachwin 199 n/d
 Depilacja Laserowa linia bikini głębokie 299 n/d
 Depilacja Laserowa linia stringów 99 n/d
 Depilacja Laserowa posladki 199 299
 Depilacja Laserowa uda 199 299
 Depilacja Laserowa kolana 99 99
 Depilacja Laserowa łydki 279 279
 Depilacja Laserowa stopy 99 99