666-088-061 / 534-697-769 dermavisage@gmail.com

tlusta i tradzikowa

Skóra tłusta i trądzikowa


Cera tłusta ma kolor szarożółty, ziemisty, zazwyczaj jest dość gruba, a jej powierzchnia błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami(głównie w okolicy nosa , czoła i brody). Jest słabo ukrwiona, rano często blada. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne: zimno, wiatr i słońce, oraz na wodę i mydło. Negatywnie działa na skórę stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego.
Stosunkowo późno rozpoczyna się okres jej starzenia, długo nie pojawia się siatka zmarszczek Zaletą cery tłustej jest także to, że w wieku starszym czy podeszłym, nie ulega wysuszeniu. Skórze tłustej często towarzyszą zmiany trądzikowe , zaskórniki , skłonność do wyprysków. Pojawiają się w okresie dojrzewania w związku ze wzmożoną pracą gruczołów łojowych i zmianami hormonalnymi.

Czym jest trądzik?


Trądzik pospolity jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Występuje u ponad 80% osób najczęściej w wieku od 12 do 30 lat ale coraz częściej także u osób 30-40 letnich. Nie leczony może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady jak: przebarwienia, blizny oraz zaburzenia emocjonalne. Jest chorobą obejmującą okolice łojotokowe (najczęściej twarz, okolicę międzyłopatkową oraz ramiona, czyli w miejscach gdzie występuje największa ilość gruczołów łojowych). Charakterystyczne zmiany to zaskórniki, grudki , krosty, torbiele ropne i blizny po nich . Przyczyną zmian trądzikowych jest przerost gruczołów łojowych ,łojotok, nadmierne rogowacenie , obecność bakterii m.in. Propioniobacterium acnes, zaburzenia hormonalne, odczyn zapalny, uwarunkowania genetyczne czy nawet czynniki psychologiczne , fizykalne i zaburzenia immunologiczne.

Cera trądzikowa wymaga często konsultacji z lekarzem dermatologiem i rozpoczęcia kuracji farmakologicznej (jest to uzależnione od stopnia nasilenia choroby).
Jest wiele zabiegów wspomagających leczenie trądziku, jak również usuwających zmiany po przebytej chorobie, a łagodniejsze jej fazy można leczyć zabiegami z zakresu kosmetyki leczniczej.aW przypadku ciężkiej odmiany trądziku najlepsze efekty przynosi leczenie złozone-czyli farmakologiczne w połączeniu z zewnętrznym. Do pielęgnacji skóry trądzikowej należy podejść niezwykle ostrożnie , istnieje bowiem wiele wskazań jak i przeciwwskazań do stosowania preparatów pielęgnacyjnych , również tych, które jak wynika z etykiety są przeznaczone dla cer z trądzikiem. Wiele substancji zawartych w preparatach kosmetycznych dostępnych na rynku szkodzi i prowadzi do nasilenia się zmian,dlatego bardzo ważnym momentem przed doboremkosmetyków do pielęgnacji skóry z problemem trądzikowym jest właściwa diagnoza – rozpoznanie czego konkretna skóra potrzebuje i co warto zakupić, a czego nie należy i jak właściwie o nią dbać.

Konsultacje kosmetyczne w naszym gabinecie są bezpłatne, serdecznie zapraszamy po profesjonalną diagnozę i poradę.

Nasze zabiegi przynoszą efekty:

 • poprawę kolorytu skóry
 • usunięcie martwego naskórka, odświeżenie skóry
 • odblokowanie i zwężenie porów skóry
 • regulację wydzielania serum prze gruczoły łojowe – zmniejszenie łojotoku
 • wygładzenie i nawilżenie skóry
 • przywrócenie właściwego pH skórze
 • oczyszczenie skóry
 • stabilizację flory bakteryjnej i zapobieganie zakażeniom
 • złagodzenie zmian zapalnych, przyspieszenie regeneracji skóry
 • regulacje procesu rogowacenia i dotlenienie skóry
 • leczenie i profilaktyka – blizn i przebarwień skóry
Oczyszczanie lecznicze (manualne) skóry twarzy od 80 PLN
Ultradzwięki- Peeling Kawitacyjny Beauty Zone 70PLN
Oczyszczanie skóry (manualne) pleców -100PLN
Ultradżwięki i mezoterapia bezigłowa - od 100PLN
Peelingi medyczne w terapii przeciwtrądzikowej, potrądzikowej od 120PLN
Mikrodermabrazja 140złPLN / w serii min. 3 - 120 PLN
Zabieg Leczniczy z Mikrodermabrazją „WHITESILK
Intensywny Zabieg Leczniczy dermalogica® 160PLN
Oczyszczający Zabieg dermalogica® 150PLN
Intensywny Zabieg Głęboko Nawilżający dermalogica® 160PLN