666-088-061 / 534-697-769 dermavisage@gmail.com

przebarwienia

Przebarwienia


Przebarwienia to plamy brązowawe na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne. Najczęściej dotyczą kobiet.

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej – w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają, ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV – tzw. fotoblokerów.

Do powstania przebarwień przyczyniają się, kosmetyki, perfumy (zawierające substancje fotouczulające, alkohol), niektóre leki i zioła (np. dziurawiec), kontakt z roślinami (np. obieranie znacznej ilości selerów na świeżym powietrzu, marchew, pietruszka, limonka ), także roślinami ozdobnymi: chryzantemy, złocień, barszcz olbrzymi czy roślinami rosnącymi na łąkach – niektóre trawy, piołun, osty. Przyczyną przebarwień są również poparzenia słoneczne, zwłaszcza intensywne, mocne opalanie się na słońcu ilub w solarium. Często powstają w miejscach stanów zapalnych na skórze, głównie przy cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków. Na powstawanie przebarwień narażone są również osoby o jasnej jak i ciemnej karnacji, ale właśnie te ostatnie mają większą skłonność do powstawania przebarwień, intensywniejszych i trudniej ustępujących.

W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Możliwa jest również terapia łączona, która daje najlepsze efekty. Dodatkowym plusem terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie. Jednocześnie z zabiegami leczenie kontynuuje się w domu przez stosowanie odpowiednich preparatów wybielających.

Zabiegi kosmetyczne pozwalają na podtrzymywanie efektów, a jednocześnie ze względu na charakter i przebieg pozwalają na relaks.
Pamietać należy, iż leczenie przebarwień wyklucza korzystanie ze słońca i solarium.

Konsultacje kosmetyczne w naszym gabinecie są bezpłatne, serdecznie zapraszamy po profesjonalną diagnozę i poradę.

Nasze zabiegi przynoszą efekty:

  • rozjaśnienie i odświeżenie cery
  • wyrównanie koloru skóry
  • wyraźną redukcję plam i przebarwień
  • zahamowanie syntezy melaniny
  • wygładzenie skóry i rozświetlenie
Ultradzwięki- Peeling Kawitacyjny Beauty Zone 70PLN
Ultradżwięki i mezoterapia bezigłowa od 100PLN
Peelingi Medyczne od 120PLN
Mikrodermabrazja 140pln
Zabieg Leczniczy z Mikrodermabrazją „WHITESILK „ 220PLN
Zabieg Cosmelan 1600PLN
ChromaWhite - Skoncentrowany Zabieg Na Przebarwienia ChromaWhite dermalogica NOWOŚĆ !!! 150PLN