666-088-061 / 534-697-769 dermavisage@gmail.com

cera sucha

Skóra sucha


Cera sucha jest bardzo delikatna, wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, na ogół koloru jasnożółtego, bądź jasnoróżowego. Ze względu na to, że jest cienka, prześwitują przez nią naczynia krwionośne nadając jej charakterystyczny kolor . Zazwyczaj jest matowa, pory skórą są zamknięte, słabo widoczne. Mogą pojawiać się zaskórniki w okolicy nosa oraz brody. W dotyku może być szorstka, a nawet lekko chropowata. Brakuje jej elastyczności, miękkości, delikatności. Charakteryzuje ją skłonność do łuszczenia, uczucie ściągnięcia. Skóra taka szybko się starzeje, a pielęgnowana niewłaściwie staje się cerą starczą.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość z nas będzie miała osobisty kontakt z suchą cerą, ponieważ występuje ona zwykle w miarę starzenia się ustroju, z czym związana jest utrata wody i zmniejszone wydzielanie gruczołów łojowych.

Jest kilka typów suchości skóry:


 • Wysuszenie przejściowe lub trwałe spowodowane warunkami klimatycznymi (nadmierna ekspozycja na słońce, mróz, wiatr, nagłe zmiany klimatu) lub genetyczne czyli trwałe. W miejscach wrażliwych przy braku właściwej ochrony może dojść do powstania trwałych uszkodzeń skóry i teleangiektazji czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych.
 • Wskutek działania czynników atmosferycznych uszkodzenia skóry mogą być nieodwracalne, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji w zależności od pory roku.
 • Wysuszenie spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją i poprzez stosowanie nieprawidłowo dobranych preparatów (m.in. woda a szczególnie chlorowana, mydło, toniki alkoholowe) jak i brakiem systematyczności w pielęgnowaniu skóry. W przypadku niewłaściwej pielęgnacji może dojść do infekcji skórnych, różnego rodzaju podrażnień jak i reakcji alergicznych ponieważ naskórek jest bardzo cienki. Skóra wolniej się regeneruje, osłabiony jest płaszcz lipidowy w wyniku czego skóra traci więcej wilgoci.
 • Wysuszenie związane ze stosowaniem leków miejscowych (leczenie przeciwtrądzikowe lub przeciwzmarszczkowe) lub doustnych (leczenie przeciwtrądzikowe lub zmniejszające poziom cholesterolu…).
 • Trwałe wysuszenie związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. Skóra staje się zmęczona i szorstka. Naskórek staje się cieńszy w miarę jak proces wymiany komórek ulega spowolnieniu, a warstwa rogowa grubieje.
Konsultacje kosmetyczne w naszym gabinecie są bezpłatne, serdecznie zapraszamy po profesjonalną diagnozę i poradę.

Nasze zabiegi przynoszą efekty:

 • nawilżenie, nawodnienie głębokich warstw skóry
 • wygładzenie skóry
 • przywrócenie naturalnej równowagi hydro-lipidowej
 • odżywienie i dotlenienie komórek
 • poprawę jędrności i uelastycznienie skóry
 • redukcję zmarszczek
 • ochrona przed transepidermalną utratą wody
Mikrodermabrazja Silkdermic (twarz) 140PLN
Mikrodermabrazja HYDROLIFT SILKDERMIC (twarz) 300PLN
Ultradzwięki- Peeling Kawitacyjny Beauty Zone 70PLN
Ultradżwięki i mezoterapia bezigłowa Beauty Zone od 100PLN
Intensywny Zabieg Głęboko Nawilżający dermalogica® 140PLN
Luksusowy Zabieg Multiwitaminowy dermalogica® 220PLN
Luksusowy Zabieg Intensywnie Regenerujący dermalogica® 220PLN
Peelingi Medyczne od 120PLN